Gaziantep Havalimanı

loading
Gaziantep Havalimanı Araç Kiralama
Lokasyon Açılış/Kapanış Saatleri
PazartesiLokasyon tüm gün açıktır
SalıLokasyon tüm gün açıktır
ÇarşambaLokasyon tüm gün açıktır
PerşembeLokasyon tüm gün açıktır
CumaLokasyon tüm gün açıktır
CumartesiLokasyon tüm gün açıktır
PazarLokasyon tüm gün açıktır

Gaziantep Havalimanı Tarihçesi

                Gaziantep Havalimanı 1976 yılında hizmete açılmıştır. Limanımız, uluslararası alanda hizmet vermek üzere dış hat uçuşlarına 1993 yılında başlamıştır. Limanımız 3000x48 ebadındaki 10/28 pistimizle iniş kalkış trafiğine hizmet vermektedir. Toplam 10 adet uçağın park yapabileceği uçak park (apron) yeri mevcuttur. 2006 yılında hizmete açılan yeni iç-dış hat terminal binamız yıllık yaklaşık olarak 4 milyon yolcu hizmet vermektedir.

                585 araç kapasiteli otoparkımız yolcularımız ve karşılayıcılarının hizmetine verilmiştir. En son teknoloji ile donatılmış olan yeni İtfaiye binamız 2011 yılı başında hizmete açılmıştır. Hava seyrüsefer hizmetleri ile yolcu hizmetleri uluslar arası standartlar dâhilinde güvenli bir şekilde 24 saat çalışma esasına dayalı olarak verilmektedir.

               Limanımız hizmet kalitesi yönünden Uluslararası ve Milli kalite kuruluşlarımız tarafından sertifikalandırılmışlardır.

Gaziantep, tarihi İpek Yolu üzerinde kurulmuş, mistizmi dirhem dirhem hissedebileceğiniz bir kent.  Bu mistizm içerisinde seyahat etmenin en pratik yolu araç kiralayarak ulaşımı kolaylaştırıp, şehri keşfetmeye daha fazla vakit ayırmak. Binlerce yıldır birçok medeniyete ev sahipliği yapan Gaziantep yolculuğunuza, Gaziantep Havalimanı rent a car ofisimize uğrayıp son model araçlarımızdan kiralayarak başlayın. Çevre güzellikleri, yerel zanaat dalları, doğası, gelişmişliği ve mutfağıyla keşfedilmeyi bekleyen Gaziantep yolculuğunuzu araç kiralayarak pratik hale getirebilir her noktaya rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. Gaziantep Havalimanı’nda iner inmez Gaziantep Havalimanı araç kiralama ofisimize geldiğinizde şehrin samimiyetiyle karşılanacak, EuroCars Rental güvencesiyle aldığınız kaliteli hizmet sayesinde hafızanızda keyifli bir seyahat anısı kalacak.


Güneydoğu Bölgesi’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Gaziantep, tarihi dokularıyla olduğu kadar lezzet dolu mutfağıyla da oldukça popüler olmayı başarmıştır. Kebap ve tazecik Antep fıstığıyla yapılan baklavaları başta olmak üzere çeşit çeşit yemeği bulmak mümkündür. Köfteler, kavrulmuş et,  salatalar, çorbalar, turşular, sebze yemekleri, dolmalar, et yemekleri, yoğurtlu yemekler, börekler, kızartmalar, zeytinyağlılar, marmelatlar ve çok daha fazlası geleneksel kent mutfağının tadına doyulmaz lezzetleridir. Gaziantep’in yerel dilinin kendine has samimiyet dolu bir fonetiği olup sizi de içine çekecektir.


Geleneksel el sanatları şehrin diğer bir kültürel zenginliğidir. Bunlar arasında; Gaziantep kilimleri, mücevher ve değerli taş işlemeciliği, Gaziantep davul ve zurnası başta olmak üzere enstrüman yapımı, gümüş işlemeciliği gibi ustalık gerektiren zanaat dalları vardır. 


Fırat Nehri kıyısında taş evleriyle dikkat çeken Halfeti ise dinginliği sayesinde dünyada “Cittaslow” (sakin şehir) ünvanını kazanmış 154 şehrin arasındaki yerini almıştır. 


Tarihi Gaziantep Kalesi, babadan oğula zanaatkarlığın aktarıldığı Bakırcılar Çarşısı, Zeugma Antik Kenti, tarihi Antep evleri ve Fırat Nehri’ni ziyaret etmeden, başta Antep fıstıklı baklavalar ve beyran çorbası olmak üzere yerel lezzetlerin tadına bakmadan dönmemenizi öneriyoruz. Gaziantep’e gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında değişik formuyla dikkat çeken Kaleoğlu Mağarası da bulunuyor. Dış hatlar terminali ofisimizden kiralayacağınız aracınız ile tarihi ve lezzet dolu turunuza mutlulukla başlayabilirsiniz.


Daha Büyük Görüntüle
Lokasyon tek yön ücretleri
ALIŞ BIRAKIŞ Minimum Kiralama Süresi Tek yön ücreti Mesafe Hesaplama
Antalya AlanyaGaziantep Havalimanı1 gün0,00 TLMesafe Hesaplama
Antalya Gazipaşa HavalimanıGaziantep Havalimanı1 gün0,00 TLMesafe Hesaplama
    © 2022 eurocars.com.tr
    whatsapp

    Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız.

    X