Adana Havalimanı - ADA

loading
Lokasyon Açılış/Kapanış Saatleri
PazartesiLokasyon tüm gün açıktır
SalıLokasyon tüm gün açıktır
ÇarşambaLokasyon tüm gün açıktır
PerşembeLokasyon tüm gün açıktır
CumaLokasyon tüm gün açıktır
CumartesiLokasyon tüm gün açıktır
PazarLokasyon tüm gün açıktır

Adana Havalimanı sivil ve askeri hava ulaşımına 1937 yılında açılmış olup, 1956 yılından itibaren uluslararası seferlere açık bulunmaktadır.

Adana Havalimanı 30 Ekim 1993 tarihinden itibaren 24 saat kesintisiz iç ve dış hat yolcu ve kargo trafiğine hizmet vermektedir.

29 Kasım 1995 tarihi itibari ile Havalimanı statüsünde hizmet vermektedir.

Toplam Kurulu Alanı: 2.464.228.48 M2

Referans Isısı:35 C°

Deniz Seviyesinden Yükseklik: 19.7 M

Adana olan ama aslında Mersin ve Osmaniye gibi illere de havayolu ulaşımı sağlayan Adana Şakirpaşa Havalimanı Türkiye’nin yolcu kapasitesi bakımından en büyük 6. havalimanı olma özelliğini taşımaktadır. Yıllık 4 milyon ve üstü yolcu kapasitesine sahip olmakta ve her geçen dönem büyük artış göstermektedir. EuroCars Rental Adana Havalimanı araç kiralama merkezinden yapacağınız kiralama ile Adana merkeze 3.5 kilometre ve Mersin’e 65 kilometrede ulaşabilirsiniz. EuroCars Rental Adana Havaalanı oto kiralama sayesinde yolculuğunuzu hem güvenli hem de kaliteli bir şekilde devam ettirebilir hiçbir sorun yaşamadan zamanın tadını çıkartabilirsiniz. Adana Şakirpaşa Havalimanı araç kiralama merkezi iç hatlar terminalinde sizi bekliyor olacak, güler yüzlü hizmetimiz ile sizde farklı bir hizmet anlayışı bırakacağımız aşikârdır.
Türkiye’nin 5. büyük ili olan Adana’ya indiğinizden itibaren kebabı, hoşgörülü insanları, bici bici tatlısı, sıcaklığı ve tarihi dokusunun heybeti ile sizi selamlayacaktır. Tabi bunlar sizi karşılarken Homeros’un İlyada’sındaki şehrin Adana olduğu kanaatine varmanız da uzun sürmeyecektir. Tarihçesinde Luvi Krallığından, Hitit İmparatorluğuna, Asurlulardan, Pers İmparatorluğuna, Helen Antik Yunan Uygarlığından, Bizans İmparatorluğuna kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bir şehrin geçmişte bu kadar medeniyete ev sahipliği yapmasının temel sebebi ise Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin bu merkezden geçiyor olmasıdır. 


Özellikle bahar aylarında portakal ağaçları ile de nam salmış olan şehirde mutlaka yapılması gereken kalabalık bir liste önümüze çıkıyor. Gezip görmek için yerli ve yabancı turistlerin tercih etmesindeki en büyük sebep olan Seyhan ve Ceyhan nehirlerine gidip sularından tadıp ardından Adana Merkez Camii, içinde eski film afişleri, sanatçılar orada çekilen filmler ile ilgili bilgi ve gösterimlerin yapıldığı Sinema Müzesi, yemek yerleri ile ünlü Kazancılar çarşısı ve büyük saat en başta görülmesi gereken yerler arasındadır. Sadece bunlar ile sınırlı kalınmamalı ve diğer medeniyetlerin bıraktığı eserler de gezilmelidir. 


Adana’da havalimanından çıktıktan sonra herkesin ilk aklına geleceği şey illa ki kebap olacaktır. Kebabın burada en önemli yiyecek olmasının sebebi coğrafyasında yatmaktadır. Onlarca yaylası bulunan Adana’da hayvancılık bir hayli gelişmiş olup geçmişten günümüze kadar en büyük ekonomik gelir kaynağı olmuştur. Hayvancılığı besleyen bir diğer unsur ise yaylalarda yetişen özel bitkiler ile beslenen hayvanların etinin birçok yerdekilerden farklı olması bu farktan kaynaklanmaktadır. Adana yolculuğunda kebap yemek istediğiniz takdirde siz bir an da kendinizi Kazancılar Çarşısı’nda bulacaksınız ve o lezzeti damağınıza nakşedeceksiniz. Kebabın ardından yaylalarından gelen buzdan ve yerel meyvelerden yapılan bici biciyi tatmanız da sizi ayrı bir lezzet diyarına sürükleyecektir. Adana için en iyisi yazmak değil yaşamaktır. Haydi yola koyulma vakti.


Daha Büyük Görüntüle
Lokasyon tek yön ücretleri
ALIŞ BIRAKIŞ Minimum Kiralama Süresi Tek yön ücreti Mesafe Hesaplama
Antalya AlanyaAdana Havalimanı - ADA1 gün0,00 TLMesafe Hesaplama
Antalya Gazipaşa HavalimanıAdana Havalimanı - ADA1 gün0,00 TLMesafe Hesaplama
    © 2022 eurocars.com.tr
    whatsapp

    Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız.

    X